Bukovel

Relacje z wyjazdów Wytwórni Wypraw

Moderator: Kniaź

Bukovel

Postprzez aga- brygada RR » Śro Lut 02, 2011 11:14 am

Wspaniały wyjazd, dobrze przygotowany ośrodek, dużo tras. Poza tym fantastyczni ludzie no i oczywiście niezastąpiony czadowy Tadzio kierowca, bez niego ten wyjazd nie byłby taki sam;-)
aga- brygada RR
 
Posty: 3
Rejestracja: Śro Lut 02, 2011 9:10 am

Re: Bukovel

Postprzez tryngwald » Śro Lut 02, 2011 11:49 am

Musze przyznac ze juz dawno sie tak dobrze nie ubawilismy. Stokow i ich przygotowania tylko pozazdroscic, wg mnie organizacja bez zastrzezen. Aneta pilotka i nasz ukochany kierowca Tadzio staneli na wysokosci zadania. Kolo kwater swietna browarnia z zywym piwkiem mniaaaaaaaaam.
Ja chce spowrotem!!!

RR do dziela:)
tryngwald
 
Posty: 1
Rejestracja: Śro Lut 02, 2011 11:43 am

Re: Bukovel

Postprzez Jonka77 » Śro Lut 02, 2011 1:11 pm

Wyjazd na prawdę udany. W związku z ceną wyjazdu byłam początkowo lekko zaniepokojona, tym co zastanę na miejscu. Umówmy się luksusów nie było (bo za nie zwykle płaci się odpowiednią kasę), ale na miejscu byłam mile zaskoczona. Organizacja nie budziła żadnych zastrzeżeń. Podziękowania składam na ręce Tadzia - naszego genialnego kierowcy, którego manewry wprowadzają w zachwyt, a do tego wiedza na temat Bukovela i stoków, a także miejsc, w których warto zjeść czy się napić, a także Anetki - pilotki, która zawsze służyła pomocą.
Pozdrawiam całą brygadę RR i jeszcze raz wspomnę, że bardzo miło było Was poznać. Mam nadzieję, że to pierwsza, ale nie ostatnia nasza wspólna wyprawa. IR
Jonka77
 
Posty: 1
Rejestracja: Śro Lut 02, 2011 12:59 pm

Re: Bukovel

Postprzez Gregor RR » Śro Lut 02, 2011 4:09 pm

No i ja dołączam się do "ochów" i "achów" na temat wyprawy. Za te pieniądze nigdy nie wybrałbym się tam swoim samochodem! Tu trzeba pochwalić Tadeusza za wielką sprawność prowadzenia, ale i obsługi autokaru. Jeśli miałbym jechać tam jeszcze raz to tylko z Wytwórnią i najlepiej by była reprezentowana przez Tadka i pilotkę Anetę.
Kwatery ciepłe i przyjemne, choć nie zaznamy luksusu w postaci łazienki w pokoju ale jakoś 50 osób dawało sobie radę. Trzeba też pochwalić pomysł zewnętrznego pokoju wspólnego gdzie nikomu ze śpiących współtowarzyszy się nie przeszkadzało podczas głośnych, późnowieczornych degustacji miejscowych trunków.

Stoki...każdy znajdzie coś dla siebie, od tras bardzo łatwych, do takich pacierzowych (pierwszą modlitwę odmawiamy przed zjazdem i nie zapominamy o dziękczynieniu na dole). Wszystkie przygotowane, naśnieżone, ubite, niestety dość krótkie ale sprytni - jak brygada RR i na to znajdą sposób. Przy odrobinie sprytu, chęci szusowania po długich stokach i niechęci do kolejek da się wszystko zrobić.

Na forum, ku przestrodze następnym wyjeżdżającym - Hrywny kupujcie na granicy lub wyciągajcie pieniądze z bankomatów na Ukrainie.
Ja tak nie postąpiłem i na dzień dobry przepłaciłem 200zł. Tak bez specjalnego oszczędzania zmieściłbym się w 1000zł bez problemu.

POLECAM! Naprawdę warto.
a we Lwowie pub Skrytka. :)
Gregor RR
 
Posty: 4
Rejestracja: Śro Lut 02, 2011 3:51 pm

Re: Bukovel

Postprzez aga- brygada RR » Śro Lut 02, 2011 4:42 pm

Szanowny panie Gregor! Owa knajpa nie nazywała się Skrytka, tylko Kryjówka jeśli mnie pamięć nie myli, a na wejściu wypić należało trutkę na Moskala, pyszooota;-)
aga- brygada RR
 
Posty: 3
Rejestracja: Śro Lut 02, 2011 9:10 am

Re: Bukovel

Postprzez Gregor RR » Śro Lut 02, 2011 6:19 pm

Chyba właśnie była to "Krijwka"... mniejsza o większość, można było się za równo skryć, ukryć jak i zgubić, skuć i zabłądzić.
Miodówka na wstępie jako trutka na Moskala, a w karcie tańsza niż piwo.
Gregor RR
 
Posty: 4
Rejestracja: Śro Lut 02, 2011 3:51 pm

Re: Bukovel

Postprzez blackmore » Czw Lut 03, 2011 11:14 am

Czy na miejscu jest bankomat? Bo wychodzi mi, że najkorzystniej będzie wypłacic na miejscu pieniądze.
blackmore
 
Posty: 3
Rejestracja: Pon Sty 31, 2011 8:35 pm

Re: Bukovel

Postprzez aga- brygada RR » Czw Lut 03, 2011 1:38 pm

Bankomaty są w Bukovelu, kurs przyzwoity, ale chyba najbardziej opłaca się wymienić pieniądze na granicy, ewentualnie wymienić w kantorze w Bukovelu z Euro na Hrywny (nie wymieniają złotówek). Wyszło nam, że taka opcja była najkorzystniejsza.
aga- brygada RR
 
Posty: 3
Rejestracja: Śro Lut 02, 2011 9:10 am

Re: Bukovel

Postprzez Gregor RR » Czw Lut 03, 2011 11:20 pm

Z walutą najkorzystniej wychodzi na granicy. Przyzwoity kurs Złotówki, dolara i euro do hrywny. Na miejscu tylko dolary i euro da się wymienić. Po rozmowie z przewodniczką Anetą doszliśmy do wniosku że najlepiej wymienić złotówki na granicy, a na miejscu korzystać z bankomatu jeśli zajdzie taka potrzeba. Najlepiej mieć ze sobą ok 1700hrywien/osobę ( to z takim małym zapasem) a resztę dobierać w miarę potrzeb i zasobności konta z bankomatu. Zdarzyła się też sytuacja że bankomat nie wydał karty jednemu ze współtowarzyszy podróży (tu pozdrawiam pana Witka) i trzeba było jechać do Jaremczy po odbiór karty, ale wszystko dobrze się skończyło.

We Lwowie hrywny były po 28groszy.
Podobnie na granicy.
Gregor RR
 
Posty: 4
Rejestracja: Śro Lut 02, 2011 3:51 pm

Re: Bukovel

Postprzez marcin » Sob Lut 05, 2011 8:50 pm

Skąd takie różnice jak normalnie w kantorach kurs wynosi ok 0,4zł ??
Gdzie przekracza się granicę to sobie poszukam jakichś namiarów ?
marcin
 
Posty: 1
Rejestracja: Sob Lut 05, 2011 8:33 pm

Następna

Wróć do Wyprawy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron