opinie o Krymie

Relacje z wyjazdów Wytwórni Wypraw

Moderator: Kniaź

opinie o Krymie

Postprzez nika5 » Czw Maj 06, 2010 10:49 am

Byliśmy w zeszłym roku na Krymie, we wrzesniu. Jak najbardziej polecam ten wyjazd wszystkim, ktorzy z wakacji chca miec cos wiecej niz lezenie do gory brzuchem. Baza noclegowa zmienila sie podobno wlasnie w zeszlym roku i my bylismy juz zakwaterowani w naprawde zgrabnym hoteliku (choc nie wiem czy ta nazwa jest adekwatna:) Pokoje naprawde bardzo ladne z łazienkami z przepieknym widokiem na morze z każdego pokoju!! Bo hotel jest zaraz przy plazy. Jedyny problem byl z przerwami w dostawie wody i pradu, ale to glownie w nocy. No i fakt, że jest on na zupelnym pustkowiu, jakies 20 minut busem do miasta, ale w poblizu jest sklep spożywczy:)
Sam wyjazd bardzo dobrze zorganizowany biorac pod uwage ile roznych miejs widzielismy. Jedynie drobne niedociagniecia, ale teraz z perspektywy czasu nawet ich nie pamietam. Warto wziac udzial we wszystkich wycieczkach, choc wyprawa w gory jest naprawde wyczerpujaca, ale widoki piekne. Ale do teraz pamietam jak wtedy zdychalam. Przed wyjazdem milam watpliwosci jak z tymi pociagami bedzie, ale tez jest OK. Mozna sobie super pospac, choc oczywiscie luksosow nie ma. Ale warto zobaczyc Lwow i Kijow.
Atmosfera na wyjezdzie byla super! I z tego co wiem nie tylko na naszym turnusie. Ale to oczywiscie zalezy od ludzi. I od razu mowie, ze odradzam ten wyjazd osobom, ktore maja wysoki wymagania i przeszkadza im wiele rzeczy, bo marudzenia nikt tam nie toleruje. Trzeba wziac pod uwage ze to nie sa wakacje pod palmami, wielokrotnie trzeba sie spieszyc i oczywiscie przychodzic punktualnie na zbiorki bo czas goni, wycieczki sa od rana do poznego wieczora, plan bardzo napiety.
W tym roku wybieramy sie na Balkany, bo w zeszlym bardzo nam sie podobalo.
nika5
 
Posty: 2
Rejestracja: Czw Maj 06, 2010 10:32 am

Re: opinie o Krymie

Postprzez darkos63 » Czw Maj 06, 2010 5:42 pm

nika5 a jak ten sklepik jest zaopatrzony i w jakich godzinach jest czynny ???
Czy mozna w nim kupić swieże pieczywko, sery i wedlinkę? i również coś do "popicia" ?! :lol:
darkos63
 
Posty: 9
Rejestracja: Sob Lut 27, 2010 2:17 pm

Re: opinie o Krymie

Postprzez nika5 » Pon Maj 10, 2010 9:10 am

Sklep ten przypomina normalny sklepik na wsi. Wszystkie najważniejsze rzeczy w nim są: pieczywo, sery, wedliny (pakowane), alkohol i napoje, oczywiście bez szaleństw jeśli chodzi o wybór. Nie pamiętam godzin otwarcia. Ale jeśli chodzi o zakupy to tu raczej nie ma wiekszego problemu, bo w zeszlym roku bylo tak, że po każdej wycieczce całodziennej (która jak wiadomo jest co drugi dzień pobytu) podjeżdżaliśmy autokarem pod supermarket w centrum, tam robiliśmy zakupy na najbliższe dwa dni i potem autokar podwoził nas pod "hotel":) Tak naprawde wystarczy tylko umówić się z pilotem, że chcecie zahaczyć o sklep.
nika5
 
Posty: 2
Rejestracja: Czw Maj 06, 2010 10:32 am

Re: opinie o Krymie

Postprzez Yeste » Śro Maj 26, 2010 1:43 pm

Za taką cenę nie znajdziecie nic lepszego, jak już dojedzie się na Krym "hulaj dusza piekła nie ma". Jeśli nocleg we Lwowie to hotel Perła radzę się znieczulić. Lwów, Kijów (uważać w metrze na kieszonkowców) oraz Odessa - szkoda że tylko tak krótko!!! Podróży koleją ukraińską nie ma się co obawiać, jest to przeżycie nie zapomniane do końca życia troszeczkę męczące ale wszystko ma swoje uroki. Nie wiem jak jest obecnie ale ja mieszkałem w "hoteliku" koło pętli autobusowej w Eupatorii, obok jest sklep - dobrze zaopatrzony, w osiedlu na podwórku był taki mały bazarek - świeże warzywa i owoce za bezcen. Osobiście polecam wyjazd na półwysep Tarchankut po sporym spacerku w temp. 40 oC jest mistrzowska kamienista plaża, można wrócić motorówką (wtedy w przeliczeniu za 30 pln wróciliśmy taką małą motorówką wzdłuż klifu aż do latarni morskiej - POLECAM zajebiste widoki), oraz wycieczkę na Czatyrdah (na parkingu jest zajebista knajpka w której serwują czeburiaki), postarajcie się o wykupienie dłuższego wariantu zwiedzania jaskini warto zobaczyć. Jeśli weźmie się poprawkę ze nie jedzie się na wycieczkę z dużym biurem podróży i nie płaci 3500 pln od osoby, to na pewno zaliczycie ten wyjazd na +
Yeste
 
Posty: 3
Rejestracja: Śro Maj 26, 2010 8:14 am

Re: opinie o Krymie

Postprzez baśpe » Wto Cze 01, 2010 6:16 pm

czy na wyprawę na Krym jadą ludzie powyżej 40 lat :?:
jeśli tak to jak sobie radzą :?:
baśpe
 
Posty: 2
Rejestracja: Nie Maj 23, 2010 6:14 pm

Re: opinie o Krymie

Postprzez martaaa » Śro Cze 02, 2010 9:58 pm

tak, na Krym jezdza ludzie w roznych wieku, takich po 40stce tez nie brakuje. najwazniejsze to byc mlodym duchem i umiec sie bawic:) podczas wyjazdu nie ma zadnych ciezkich fizycznie wycieczek wiec wiek nie gra tu zadnej roli. jak bylam rok temu na krymie, to jechala z nami kobieta po 60stce i na nic nie narzekala a co najwazniejsze potrafila sie doskonale wczuc w klimat wyjazdu:)
martaaa
 
Posty: 2
Rejestracja: Pon Sie 31, 2009 9:20 pm

Re: opinie o Krymie

Postprzez XY25 » Czw Cze 03, 2010 12:19 pm

ja też byłam w zeszłym roku na Krymie i mogę śmiało powiedzieć, że wybór tego miejsca i właśnie wytwórni to najlepsza decyzja jaką mogliśmy podjąć.
Osobiście nigdy więcej na Czatyrdah nie wejdę, ale cały wyjazd naprawdę wielki plus.
A co do znieczulania w hostelu we Lwowie to w pociągu też może się przydać :)
XY25
 
Posty: 16
Rejestracja: Czw Cze 03, 2010 12:07 pm

Re: opinie o Krymie

Postprzez orontaria » Śro Cze 09, 2010 8:50 pm

Byliśmy rok temu kilkuosobową grupą na Krymie z WW. Dla mnie były to fantastyczne wakacje - duzo zwiedza sie, dzięki czemu pozostaje wrażenie, że coś widzieliśmy, ale jest też czas na odpoczynek, plażowanie. Co prawda nie obyło się bez drobnych wpadek, ale ogólne wrażenie powyjazdowe baaardzo dobre. W tym roku jedziemy z koleżanką do Rumunii.
orontaria
 
Posty: 3
Rejestracja: Śro Cze 09, 2010 8:47 pm

Re: opinie o Krymie

Postprzez narzeczeni » Czw Cze 10, 2010 10:09 am

drobne wpadki czyli?? interesuja nas szczegolnie pokoje, ktos mowil, ze zdarza sie, ze sa przechodnie. czy to prawda??
byliscie w delfinarium w eupatorii? daleko jest od pensjonatu, da sie tam jakos na wlasna reke dojechac?
narzeczeni
 
Posty: 11
Rejestracja: Pią Kwi 09, 2010 3:06 pm

Re: opinie o Krymie

Postprzez sallywanka » Czw Cze 10, 2010 6:19 pm

Krym był niesamowity - te widoki... po prostu nieziemskie.

A mieszkaliśmy w hotelu nad samym morzem. Pokoje były przechodnie, ale to chyba nie był jakiś problem. Były bardzo ładne. Tylko prąd często wyłączali i ciepła woda była reglamentowana. ;)
Do Eupatorii bardzo łatwo można dojechać marszrutką za całe 2 hrywny. Delfinarium nie widziałam, ale ludziom się podobało.
sallywanka
 
Posty: 2
Rejestracja: Czw Cze 10, 2010 6:11 pm

Następna

Wróć do Wyprawy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron